Wybór nitownicy do nitonakrętek
Wielu majsterkowiczów w swojej pracy korzysta z nitownicy do nitonakrętek. Mimo, że można poradzić sobie z zamocowaniem nitonakrętek bez użycia tego narzędzia, to jednak w znaczny sposób może usprawnić pracę i umożliwić zamocowanie nitonakrętek nawet w bardzo cienkich materiałach. Podpowiadamy , o czym należy pamiętać przy wyborze nitownicy do nitonakrętek. Nitownica do nitonakrętek opiera się na bardzo prostym sposobie działania. Część roboczą, czyli bolec, należy umieścić w otworze z tyłu nitownicy i ustawić odpowiednią długość gwintu.
Następnie trzeba włożyć tak przygotowaną nitownicę w otwór i zacisnąć spust. W ten sposób nitonakrętka zostanie zamocowana i będzie można usunąć nitownicę. Koszt ręcznej nitownicy do nitonakrętek to kwota od stu do nawet kilkuset złotych. Dla niektórych majsterkowiczów może to być dość spora suma, dlatego warto się dobrze zastanowić, do czego by mogła nam służyć i jak często. Warto przy tym wziąć pod uwagę, że nitownica do nitonakrętek może znacznie przyspieszyć zaciskanie nitonakrętek i zagwarantować, że zacisk będzie dosyć mocny i wykonany bardzo precyzyjnie.
Zaletą jest z pewnością łatwość w obsłudze i duża niezawodność nawet w przypadku tanich modeli. Przy wyborze nitownicy warto zwrócić uwagę na jej wielkość oraz wagę. Jeżeli będzie zbyt ciężka i duża, komfort podczas wykonywania czynności będzie zerowy. Ponadto należy zwrócić uwagę na zakres pracy. Nie wszystkie nitownice do nitonakrętek można używać do każdego rodzaju materiału.
.